Doprava zdarma

Při nákupu nad 2 500 Kč vám zboží dopravíme zdarma!

Sleva při nákupu

Při nákupu nad 5 000 Kč sleva 2% a nad 10 000 Kč sleva 5%.

Peníze zpět za nákup

Do peněženky se Vám načtou peníze zpět za nákup.

Velkoobchod

Nabízíme výhodné podmínky a ceny pro velkoodběratele.

UMTON

Společnost UMTON BARVY se věnuje již dlouhou dobu výrobě akrylových, olejových, temperových, akvarelových barev a přípravků pro uměleckou malbu. Jejich historii můžeme mapovat na území Česka od roku 1910. Kvalita uměleckých barev této značky UMTON je srovnatelná s barvami předních evropských společností.

HISTORIE

Historie společnosti se dělí na dva kořeny, které se postupem doby spojily v jeden celek.

Jedna část historie se začínala psát v roce 1910, kdy v Praze založil akademický malíř Josef Štolovský výrobu uměleckých barev značky ŠTOLO, která vyráběla mistrovské barvy olejové, temperové a akvarelové. Jednalo se o rodinnou společnost, která byla roku 1948 znárodněna. Štolovští prodali výrobní stroje státní společnosti TVAR, pronajali ji vlastní dům a sami se stali jejími zaměstnanci.

Druhá část historie výroby uměleckých barev začínala v Děčíně roku 1945, kdy po 2. světové válce založil pozdější akademický malíř Richard Ťápal výrobu uměleckých olejových barev a přípravků, se značkou ŤÁPAL. Také tato společnost byla znárodněna a Richard Ťápal se stal zaměstnancem státní společnosti TVAR.

Z toho vyplývá, že v roce 1948 se dvě konkurenční společnosti sloučily v jednu pod státní podnik TVAR, který převzal v roce 1962 státní podnik DÍLO.

V Československu 1991 se umožnilo zprivatizování výroby uměleckých barev zaměstnanci, avšak poté nebyla jasná situace s používáním značky DÍLO na výrobcích. Z tohoto důvodu nastala změna názvu na UMTON BARVY a tuto značku nesou od roku 1996 všechny výrobky, jak je známe dnes.

Proč UMTON?

Našim cílem bylo dát zákazníkům kvalitní barvy a přípravky, které splňují celosvětové nároky. Značka UMTON, zejména v rámci mistrovských olejových barev, je jednou z nejlépe hodnocených. Také odkaz tradice české značky je pro nás důležitý, jelikož rádi podpoříme domácí produkci.