Doprava zdarma

Při nákupu nad 2 500 Kč vám zboží dopravíme zdarma!

Sleva při nákupu

Při nákupu nad 5 000 Kč sleva 2% a nad 10 000 Kč sleva 5%.

Peníze zpět za nákup

Do peněženky se Vám načtou peníze zpět za nákup.

Velkoobchod

Nabízíme výhodné podmínky a ceny pro velkoodběratele.

MAIMERI

Italská společnost MAIMERI založena v Miláně v roce 1923 renomovaným umělcem Gianninim Maimeri se řadí nejen ve své zemi, ale po celém světě k těm nejlepším zabývající se výrobou, rozvojem a obchodem barev. Základním prvkem výroby jsou profesionální olejové, akrylové a akvarelové umělecké barvy, které jsou vysoce ceněny malíři i restaurátory. Na základě dlouholetých zkušeností vznikly i další řady barev, například: barvy na sklo, textil, keramiku a další. Široký sortiment barev zahrnuje také mnoho pomocných přípravků pro olejovou i akrylovou malbu a závěrečné laky ve spreji.

HISTORIE

V roce 1923 vznikla první výroba produkující barvy a laky v Itálii - Fratelli Maimeri. Společnost byla založena na základě zájmů a technik uměleckého malíře Gianni Maimeriho (1884-1951) a jeho bratra s chemickými znalostmi (Carlo Maimeri, 1886-1957).  Produkce, díky excelentnímu použití nových technik propagace a reklamy, se brzy ustálila a začala být pravidelná. První série olejových barev se uvedla na trh, její značku a vzhled navrhl samotný Gianni Maimeri. V roce 1929 nastala krize, která dostala bratry do finančních problémů, ale tuto situaci vyřešili novou značkou F.LLI MAIMERI & C., která s sebou přinášela nového obchodního partnera, Sante Facciniho. Poté vyráběli a distribuovali po celé zemi pět různých sérií olejových, temperových a akvarelových barev, tak jako pigmenty v prášku, 25 pomocných produktů (laky, oleje, esence, média a ředidla), krabičky s barvami, paletky a nespočet dalších produktů. V roce 1936 se musela společnost přestěhovat, jelikož staré prostory již nedostačovaly. Nezastavila je ani Druhá světová válka, avšak zasáhlo je úmrtí zakladatele a nutná změna. Mladého Leone, který převzal řízení společnosti, doplnil Mario Agostoni, prvotřídní chemik. Během padesátých let produkce expandovala do grafického designu a reklamního sektoru, dekorací a hobby programu, který se stával velmi rychle populárním. Vzhledem k růstu potřebovali znovu více prostoru, proto roku 1969 vybudovali novou halu. V roce 1990 byl představen Gianni Maimeri Jr, vnuk zakladatele, který postupně převzal zodpovědnost a představil značku celému světu. Značka Maimeri měla velmi dobré vyhlídky k úspěchu zejména díky kvalitě produktů, zkušenostem společnosti, rodinné tradici a dlouholeté historii. Slavila úspěchy, ale pouze do doby, kdy přišla celosvětová krize. Proto v Dubnu 2014 se stala společnost Maimeri S.p.A. součástí skupiny F.i.l.a., která je jednou z největších průmyslových obrů s ročním obratem přesahujícím 220 milionů.

Proč MAIMERI?

Přesvědčila nás jejich dlouholetá historie a kvalita výrobků. Produkty značky MAIMERI jsou uznávané po celém světě a vysoce ceněny uměleckými malíři.