Doprava zdarma

Při nákupu nad 2 500 Kč vám zboží dopravíme zdarma!

Sleva při nákupu

Při nákupu nad 5 000 Kč sleva 2% a nad 10 000 Kč sleva 5%.

Peníze zpět za nákup

Do peněženky se Vám načtou peníze zpět za nákup.

Velkoobchod

Nabízíme výhodné podmínky a ceny pro velkoodběratele.

LEFRANC&BOURGEOIS

Francouzská společnost Lefranc&Bourgeois je tradičním specialistou na profesionální i školní barvy použité pro různé techniky (akryl, akvarel, olej a další). Jeho historie sahá až do roku 1720, tudíž skýtá mnoho zkušeností a znalostí v oblasti umění a barev. Od počátku měla také spojitost se vzděláváním, proto v této tradici pokračuje až dodnes.

HISTORIE

V roce 1720 se objevily první umělecké školy a střední třída si již nechtěla připravovat barvy sama. Proto když byl požádán obchodník z Lefrancové rodiny Alexandre, aby založil obchod v prodeji pigmentů a barev, neváhal. Tehdy byly položeny základy společnosti na výrobu uměleckých barev. Analyzoval staré malby a podle výsledků se snažil docílit konkrétních barev.

Po více než tři století, Lefranc & Bourgeois využívá těchto znalostí a know-how, aby zajistila umělcům inovativní produkty s novodobými požadavky na kvalitu barev. V roce 1841, americký umělec John Goffe Rand, si nechal patentovat tubu na barvy, kterou v roce 1859 použila i společnost Lefranc, i přes to, že tuby stály o peny více. Tento krok byl inovátorský a měl dopad na trh s barvami.

Joseph Borgeois založil roku 1867 obchod s barvami v Paříži, poté výrobu v Montreuil sous Bois, kde produkoval první "nezávadné" barvy. Borgeois se velmi zajímal o praxi malování a komerční využití primárních barev určených pro školy. Kvalita jeho výrobků jej postavila do role konkurenta pro Lefranc. Proto bylo rozumné vytvořit jednu společnost, která byla ustanovena roku 1966 v Mans.

Raoul Dufy experiment 1937
Marc Havel, hlavní inženýr laboratoře Bourgeois s vášní a genialitou pro umění, byl kontaktován Raoulem Dufym v roce 1937. Ten plánoval vytvořit největší malbu na světě. "Fée Electricité" bylo vytvořeno z 250ti panelů měřících 1,5 m na 2 m. Musel čelit problému rychlosti výroby této monumentální malby. Nápad byl kombinovat olejovou barvu s emulzí-typu média, takže by čerstvá vrstva mohla být namalována jedna na druhou, avšak zachovat průhlednost, matnost a aby to posléze zaschlo. Toto dílo bylo opravdu dokončeno a je možné jej obdivovat v Pařížském Muzeu Moderního umění.

Proč Lefranc&Bourgeois?

Francie se vždy vyznačovala jako jedna ze zemí, která byla co se týče prostředků na malování inovátorská. Značka Lefranc & Bourgeois zcela naplňuje tuto pověst a kvalita barev dosahuje těch nejlepších výsledků. Jelikož nechceme dále rozšiřovat sortiment jednotlivých barev, zvolili jsme různé sady, které splňují požadavky zákazníků.