Doprava zdarma

Při nákupu nad 2 500 Kč vám zboží dopravíme zdarma!

Sleva při nákupu

Při nákupu nad 5 000 Kč sleva 2% a nad 10 000 Kč sleva 5%.

Peníze zpět za nákup

Do peněženky se Vám načtou peníze zpět za nákup.

Velkoobchod

Nabízíme výhodné podmínky a ceny pro velkoodběratele.

KOLIBRI

Umělecké štětce KOLIBRI společnosti Feurer&Sohn GmbH jsou kvalitní volbou za rozumnou cenu. Jejich kompletní nabídka zahrnuje více než 250 různých druhů štětců, které jsou ručně vyráběny z těch nejlepších chlupů na trhu. Od roku 2007 se částečně podílí na jejich výrobě i naše společnost, momentálně máme tři externí pracovnice. Díky široké škále uměleckých štětců se stala tato rodinná společnost jedním z hlavních světových dodavatelů.

Historie

Tradiční výroba byla založena Karelem Feurerem roku 1898 v Bechhofenu (Bavorsko), kdy vznikla malá společnost produkující širokou škálu uměleckých štětců z nejkvalitnějších chlupů.

Brzy se společnost rozšířila a Karl Feurer potřeboval více prostoru k produkci jeho uměleckých štětců. Proto v roce 1903 koupil nemovitost v malé vesnici Burk, kde společnost sídlí do dnes.

První zákazníci byli převážně z okolí, ale brzy se umělecké štětce začaly prodávat také do zahraničí, hlavně do jižní a jiho-východní Evropy. Během roku 1930 se společnost Feurer & Sohn zavedla také na trhu v Britském Království a Spojených Státech Amerických.

Název KOLIBRI byl uveden jako obchodní značka označující vysoce kvalitní ručně vyráběné umělecké štětce.

V tuto dobu - před více než 80ti lety - zákazníci ve Spojených Státech měli dlouhou čekací lhůtu od objednávky k obdržení zboží. Jen objednávka poštou z New Yorku (USA) do Burku (Německo) šla více než 3 týdny.

V roce 1936 Otto Feurer převzal společnost po svém otci Karlovi a učinil rekonstrukci budovy.

Portrét

Doba během a po Druhé světové válce byla velmi těžká. Spolupráce s mnohými zahraničními zákazníky byla přerušena, ale v roce 1950/1951 se začala znovu pomalu obnovovat.

Export rostl každým rokem. Dnes je 70% produkce vyvážena do 42 zahraničních zemí, například: Evropské státy, Spojené státy americké, Nový Zéland, Jižní Afrika, Kanada a Mexiko.

Od 1906 do 2002 byla společnost dále řízena Eduardem - Eddie - Feurerem.

Na začátku 1898 byly všechny štětce tvořeny z přírodních chlupů a dřevěných rukojetí. V průběhu, především posledních 30 let, se stále více  na trhu uplatňují syntetické chlupy pro výrobu štětců.

Také společnost Feurer & Sohn začala pracovat se syntetickými chlupy a sbírala zkušenosti v této oblasti, avšak jak tomu bylo předtím, tak i dnes si zakládají  především na nejkvalitnějších přírodních chlupech a dřevěných rukojetích.

Také díky tomuto faktu mnoho zákazníků kupují svoje štětce po více než 60 let u společností  Feurer & Sohn GmbH.

V roce 2003  Eddie Feurer prodal společnost a vlastníky se stali Katrin Hubricht a Thomas Hackenberger. Oba se cítí vázáni kvalitou a odkazem společnosti vést ji tradičním způsobem. V roce 2010 Martin Hackenberger dokončil studia a stal se titulovaným "Mistrem výroby štětců" a také stará se o výrobu.

Nabídka produktů společnosti Feurer & Sohn GmbH – zn. KOLIBRI  zahrnuje jednu z nejširších škál na světě  pro všechny techniky malování.

Mimo standardní řady, více než 250 druhů štětců, produkují také štětce na zakázku, které jsou ručně vyráběné.

budova

Proč Feurer & Sohn?

Na trhu je velký výběr dodavatelů uměleckých štětců, avšak společnost Feurer & Sohn nás okamžitě zaujala svým rodinným pojetím, jelikož se shoduje s naší formou podnikání. Máme velmi dobré přátelské vztahy, které se prohlubují také vzájemnou kooperací již od poloviny roku 2004.

Štětce KOLIBRI jsou správnou volbou pro svou kvalitu, dostupnost a  můžete je využít na různé techniky malování. Nabízíme od levných školních štětců až po umělecké profesionální štětce.

Dle rozdělení do kategorií nebo v technikách malování, naleznete umělecké štětce pro požadovaný způsob malby. Můžeme zde jmenovat základní štětce na akrylové barvy, štětce na olejové barvy, štětce na akvarelové barvy, ale také speciální umělecké štětce na psací techniky (tzv. "psáčky"), vějířovité štětce, tupovací štětce, na techniky zlacení, štětce na detaily a mnoho dalších.

V případě, že by dostatečně široký sortiment našeho obchodu, čítající kolem 50ti druhů, zákazníkovi nestačil, nabízíme možnost objednávky uměleckých štětců s delší dodací lhůtou. Kompletní nabídku společnosti Feurer & Sohn naleznete v katalogu.

Portrét