Doprava zdarma

Při nákupu nad 2 500 Kč vám zboží dopravíme zdarma!

Sleva při nákupu

Při nákupu nad 5 000 Kč sleva 2% a nad 10 000 Kč sleva 5%.

Peníze zpět za nákup

Do peněženky se Vám načtou peníze zpět za nákup.

Velkoobchod

Nabízíme výhodné podmínky a ceny pro velkoodběratele.

KOH-I-NOOR

Když se v České Republice řeknou tužky a pastelky jsou synonymem pro tradiční společnost KOH-I-NOOR HARDTMUTH a.s. sídlící v Českých Budějovicích.  Avšak jejich sortiment je daleko širší naleznete zde více než 4500 druhů výrobků, zahrnuje také například: uhly, rudky, pastely, pastelky, křídy, olejové, temperové a vodové barvy, tuše, velký výběr psacích a rýsovacích potřeb, pryže a celou řadu dalších pomůcek. Díky tomuto je KOH-I-NOOR HARDTMUTH a. s. v současnosti jedním z největších světových producentů a distributorů uměleckých, školních a kancelářských potřeb té nejvyšší kvality.

HISTORIE

Podnik založil roku 1790 Josef Hardtmuth ve Vídni. Výroba grafitových jader byla roku 1848 Carlem Hardtmuthem přesunuta do Českých Budějovic, kde se nachází dodnes. Mezitím roku 1802 si nechala společnost patentovat recept na výrobu tuhy do tužek, které slavily postupně úspěchy na různých světových výstavách. Avšak v roce 1945 byla společnost znárodněna, do soukromého vlastnictví se navrátila až roku 1992 a od roku 2007 je součástí skupiny KOH-I-NOOR holding a. s.. Nyní má společnost obchodní zastoupení ve více než 80 zemí světa.

KOH-I-NOOR HARDTMUTH a.s., České Budějovice

V průběhu let se k výrobě grafitových tuh přidal kompletní sortiment zboží ve čtyřech základních řadách: umělecký sortiment(ART), školní sortiment (SCHOOL), kancelářský sortiment (OFFICE) a sortiment pro volný čas (HOBBY). Strukturu a šíři jednotlivých kategorií určují potřeby vznikající v jednotlivých kategoriích. Znamená to, že společnost KOH-I-NOOR HARDTMUTH a.s. neustále sleduje vývojové a módní trendy v oboru a své produktové řady neustále aktualizuje a doplňuje podle nově vznikajících požadavků.
V roce 2007 byly při akvizici KOH-I-NOOR holding a.s. začleněny do holdingu dva výrobní závody. PONAS v Poličce, který se věnuje výrobě technologickým výliskům z oblasti automobilového průmyslu, elektrotechnického průmyslu, zdravotnictví a obalové techniky. Bulharský HEMUS se sídlem v Burgasu se zaměřuje na výrobu školních a kancelářských popisovačů, značkovačů a zvýrazňovačů.

NĚKTERÉ ZE ZAJÍMAVOSTI O FIRMĚ

Víte, že:

  • Firma KOH-I-NOOR HARDTMUTH a.s. vznikla v roce 1790 a původně vyráběla kameninu.
  • Josef Hardtmuth je vynálezce moderní grafitové tužky vyráběně na témže principu již od roku 1789 prakticky dodnes.
  • Další člen rodiny Franz Hardtmuth je vynálezce moderní technologie umožňující výrobu tužky ve škále gradací.
  • Celosvětový standard označování gradací systémem číslic a písmeny H a B, event. F, má původ ve firmě KOH-I-NOOR HARDTMUTH a.s. České Budějovice u tužky pod označením 1500. „H“ značí HARDTMUTH, „B“ Budějovice a speciální střední gradace „F“ značí Franz Hardtmuth, což je vynálezce moderní technologie umožňující výrobu grafitové tužky ve škále gradací.
  • Akvarelové pastelky KOH-I-NOOR jsou nejlepší na světě. Umožňuje to právě tradiční technologie výroby, která se kvůli náročnosti na know-how běžně v tužkárnách nepoužívá.
  • Obrazová známka „Slon“ je jedna z nejstarších registrovaných ochranných známek na světě. Slavné pryže se slonem jsou vyráběny na bázi přírodního kaučuku od roku 1896 dodnes.
  • Multibarevná tuha v dokonalé mozaice v pastelce Magic je specialitou firmy KOH-I-NOOR HARDTMUTH a.s., která byla patentována poprvé již v roce 1936. Původní použití mozaikové tuhy bylo zajistit originalitu podpisu, tedy kancelářské využití. Dnes je pastelka Magic populární v celém světě u dětí i u umělců.
  • Nově představená souprava tónových pastelek Magic se stala doslova bombou na veletrhu ve Frankfurtu n.M. v roce 2012.
  • Ačkoliv je značka KOH-I-NOOR spojená hlavně s tužkami, top produkt je školní souprava temperových barev. Je však pravdou, že firma KOH-I-NOOR nabízí nejširší škálu tzv. suchých výtvarných prostředků vysoké kvality na světě. Zejména grafitový program je svou šíří naprosto ojedinělý.
Koh-i-noor Hardtmuth, areál Haibach

PROČ KOH-I-NOOR HARDTHMUTH a.s.?

Vzhledem k jejich tradici, spolehlivosti a nepřebernému množství produktů které nabízí, jsme si nemohli lépe vybrat zástupce především pro umělecké pastelky, tužky, uhly a křídy. Jejich kvalita je světové úrovně a to dokazuje skutečnost, že výrobky posíláme také zahraničním klientům.