Doprava zdarma

Při nákupu nad 3 500 Kč vám zboží dopravíme zdarma!

Sleva při nákupu

Při nákupu nad 5 000 Kč sleva 2% a nad 10 000 Kč sleva 5%.

Peníze zpět za nákup

Do peněženky se Vám načtou peníze zpět za nákup.

Velkoobchod

Nabízíme výhodné podmínky a ceny pro velkoodběratele.

CANSON

Francouzská společnost Canson je tradičním výrobcem uměleckých papírů. Její více než 450letá historie jistě stojí za povšimnutí. Za tak dlouhou dobu si značka vybudovala své know-how a jejím cílem je nabídnout všem umělcům kvalitní produkty, které je inspirují a dávají jim důvěru. Společnost Canson je také předním sponzorem významného muzea Louvre v Paříži.

HISTORIE

První zmínky historie společnosti Canson odkazují na Jeana Montgolfiera, který byl během křížových výprav zajat Turky a byl přinucen pracovat v papírně v Damašku. Tam se také naučil, jak vyrábět papír. Po získání svobody své nově nabyté znalosti výroby papíru přinesl zpět do Evropy. Své dva syny poslal pracovat do Vidalonské papírny, která byla založena pravděpodobně v 16. století. Oba synové, Raymond a Michel, se oženili s dcerami majitelem papíren Antoinem Chellesem.

Rodina Montgolfier byla vždy plná skvělých vynálezců, např. bratři Josef a Etienne vytvořili první horkovzdušný balón. První let se konal 14. prosince 1782 ve Vidalonu. Na bývalém nádvoří papírny stále existuje památník poblíž rodného domu bratří Montgolfierů a současného muzea Papeteries Canson & Montgolfier. Odkaz na bratry a jejich vynález lze i nyní vyčíst v logu. Logo společnosti tvoří stylizovaný horkovzdušný balón.

Dcera Etienna, Alexandrine, se provdala za Berthélémy de Cansona. Ten po smrti svého tchána provozoval papírnu. V roce 1801 se společnost přejmenovala na „Montgolfier et Canson“ a poté na „Canson-Montgolfier“. Za doby působení Bethéléma papírna vzkvétala. Vyvinuly se zcela nové postupy výroby a sám Bethélém vynalezl v roce 1807 pauzovací papír. V roce 1853 Canson vynalezl médium pro pozitivní a negativní tisky. Tento svůj vynález si nechal patentovat ve Francii i v zahraničí.

Roku 1926 společnost Canson otevřela dceřinu společnost v New Yorku. To byl začátek rozsáhlé internacionalizece. V současné době je společnost Canson přítomna ve více než 150 zemích.

Na konci roku 2006 získala skupina Hamelin Canson se všemi svými dceřinými společnostmi. Hamelin je evropským dodavatelem školních, kancelářských a uměleckých výrobků.

V říjnu 2016 byl Canson od Hamelinu pořízen milánským F.I.L.A. Group.

Papíry Canson použili při své tvorbě přední světoví malíři, např. Edgar Degas, Joan Miró, Fernand Léger, Marc Chagall, Picasso, Delacroix, Matisse,…

Proč Canson?

Dlouhá historie společnosti Canson mluví za vše. Jen málokterá společnost se dokáže udržet na vrcholu produktivity tak dlouho jako právě Canson. Renomovaná značka a kvalita jsou dvě neoddiskutovatelná kritéria pro začlenění výrobků do našeho sortimentu.

Ze širokého sortimentu Canson nabízíme papíry podle technik. Skicáky pro akvarelskicáky pro olej a akrylskicáky pro kresbu a univerzální skicáky pro mokrou i suchou techniku (Canson Imagine a Studentský skicák Canson