Olejové barvy

Olejové barvy UMTON a LEFRANC&BOURGEOIS jsou určeny pro profesionální malíře, jejich kvalita je srovnatelná s dalšími výrobci, případně ještě lepší. Jsou vyrobeny z prvotřídních, jemně mletých pigmentů, jejichž chemické složení je naprosto spolehlivé, bez nežádoucích příměsí, a jsou dokonale odolné vůči agresivitě prostředí.

orderby

Olejové barvy

Olejové barvy UMTON byly podrobeny srovnávací zkoušce předními českými akademickými malíři a byly shledány vysoce kvalitními. Speciální pozitivní vlastnost barvám UMTON dodává stabilizátor, který se do těchto barev v nepatrném množství přidává. Je vyráběn z jakostních přírodních surovin a v barvě působí jako neutralizátor, prodlužuje její trvanlivost při zachování nezměněné prvotřídní kvality po desítky let. Pigmenty pocházejí od špičkových evropských firem a zaručují požadovanou světlostálost tak, aby mistrovská díla zůstala zachována po staletí. Výrobce plně ručí za používané olejové barvy pro mistrovská díla a dává na ně záruku 99 let.

Olejové barvy jsou už od nepaměti velmi oblíbené. Pro ředění se používá terpentýn. Olejové barvy schnou delší dobu, můžeme s nimi pracovat ještě po nanesení na plátno, po zaschnutí barvy tmavnou.