Malířské stojany

Malířský stojan patří do každého ateliéru skutečného výtvarníka. Vyberte si ze široké škály modelů, které nabízíme.

orderby

Malířské stojany

Malířské stojany řadíme mezi nejvýznamnější kategorii výtvarných potřeb. Stojany vyrábíme z kvalitního bukového dřeva s povrchovou úpravou ekologickým olejem. Pouze malířský stojan Rembrant II - ekonomický a Sisley - ekonomický je vyroben z bukového dřeva s mírnými tmavšími záběhy jádra bez povrchové úpravy.

Nabízíme cca 30 modelů malířských stojanů a několik setů různých velikostí a vlastností, které uspokojí děti, začínající malíře, ale i vysoce profesionální umělce.

Každý skutečný umělecký výtvarník potřebuje ateliér a nedílnou součástí každého správného ateliéru je kvalitní malířský stojan. Bez něj se totiž umělec neobejde, na čem jiném by totiž vznikaly jeho díla?

Malířské stojany se rozdělují podle využití, např. pokud pracujete v plenéru, bude pro vás výhodnější skládací a lehký stojan. V ateliéru se zase lépe využije těžší, ale stabilní malířský stojan s různými přihrádkami a odkladovými plochami. Pro začátečníky jsou pak stojany určené pro domácí či školní prostředí.
Dále můžeme dělit malířské stojany dle materiálů. V dnešní době známe nejen klasické dřevěné stojany (z měkkých a tvrdých dřevin, především buk), ale i lehké slitinové, které jsou ideální pro svou nízkou hmotnost.
Každý, kdo potřebuje při tvorbě pro svůj obraz stabilní podporu si z naší nabídky malířských stojanů jistě vybere.

V nabídce stojanů najdete i stojany určené pro tvorbu soch, či pro práci s keramikou, tzv. otočné stojany nebo sochařské stojany, které jsou kvalitní a cenově velmi dospupné.